1978 yılında Alaşehir de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Alaşehir de, Lise öğrenimini ise İzmir Atatürk Lisesinde okumuştur. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.

6 yaşında başlamış olduğu satranç kariyerine 1996 yılından itibaren satranç eğitimcisi ve antrenörü olarak devam etmektedir. Birçok anaokulu, etüt merkezi ve okullarda satranç antrenörü ve öğretmeni olarak çalışmıştır.

2002 yılında yayınlamış olduğu “Masallarla Satranç”(2003 yılından beri ODTÜ Yayıncılık tarafından basılmaktadır.),”Temel Satranç Bilgileri” (ODTÜ Yayıncılık),”Satranç Ülkesinde Yolculuk”,”Satranç Çalışma Kitabı” (ODTÜ Yayıncılık),”Satranç Öğretmenim ” ve “Oyunlarla Satranç” (ODTÜ Yayıncılık), “Mat Kalıpları (ODTÜ Yayıncılık), Temel taktikler ve kombinezonlar (ODTÜ Yayıncılık), Okulda Satranç Seviye 1 Başlangıç (ODTÜ Yayıncılık), Okulda Satranç Seviye 2 Gelişim (ODTÜ Yayıncılık), Okulda Satranç Seviye 3 Uygulama (ODTÜ Yayıncılık), Okulda Satranç Seviye 4 Değişim (ODTÜ Yayıncılık), Okulda Satranç Seviye 5 Ustalaşma (ODTÜ Yayıncılık), Satrançta Taş Alışverişi (ODTÜ Yayıncılık), Örneklerle Satranç (ODTÜ Yayıncılık) olmak üzere yayınlanmış 16 kitabı vardır. Ayrıca “Satranç Boyama Kitabı” isimli etkinlik çalışmasını Türkiye de ve dünyada ilk kez uygulamış yayınlamıştır.

Türkiye de ve dünyada bir ilk olarak yayınlanan “Chess Race” ve “Kare Bulmaca ” isimli oyun tasarımları vardır.

2000 yılından beri İzmir Özel Çakabey Eğitim Kurumlarında Satranç Antrenörlüğü yaparak burada ki bir çok öğrencinin satranç öğrenmesini sağlayıp çeşitli turnuvalarda başarılı olmasında katkısı vardır.

1999 yılından beri İzmir Gelişim Kolejinde satranç eğitimlerine devam etmektedir.

2002 yılında Karşıyaka Satranç İhtisas Spor Kulübünün kurulmasını sağlamıştır.

2007 yılında ise Karşıyaka Satranç Merkezini kurmuş ve çalışmalarına burada devam etmektedir.

1998 yılında Türkiye Satranç Federasyonunun Ankara da GM Eugene Vasyukov tarafından verilen derslerde başarılı olarak 1.Kademe Antrenör.

2004 yılında Türkiye Satranç Federasyonunun Ankara da GM Mikhail Gurevich tarafından verilen derslerde başarılı olarak 2.Kademe Antrenör.

2006 yılında Ankara da GM Adrian Mihalcisin tarafından verilen derslerde başarılı olarak 3. Kademe Antrenör.

2007 yılında Almanya da GM Yuri Razuvaev, GM Uwe Bönsch tarafından verilen derslerde başarılı olarak 4.Kademe Antrenör Ünvanı alıp FİDE Trainer olmuştur.

Bireysel olarak çeşitli turnuvalardan birçok ödül kazanmıştır.

Mavişehir Rotary Kulübü tarafından 2003 yılında mesleğine olan katkılarından dolayı ödüle layık görülmüştür. Ayrıca çeşitli dergilerde satranç köşesi hazırlamıştır.

Yaptığı çalışmalar “Masal ve Oyunla Satranç Eğitimi Metodu” (MOSEM) olarak sunulmuştur.

Ayrıca Türkiye Satranç Federasyonunda çeşitli kurullarda görev almış ve halen Eğitim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.